Welcome to my warehouse of thoughts and dreams.

Narozeniny blogu - 20. listopadu 2016

Layout made by me

Desert on emojidex 1.0.34 Night With Stars on Mozilla Firefox OS 2.5 Anchor on emojidex 1.0.34

Difficult roads often lead to beautiful destinations.

Shingeki no kyojin - Recenze

27. listopadu 2016 v 11:55 | Nivashima
Originální název: Shingeki no Kyojin
Název anglicky: Attack on Titan
Rok vydání: 2013
Typ: TV série
Počet epizod: 25
Žánry: Akční, Dobrodružné, Fantasy, Horor, Ozbrojené složky, Pocity úzkosti, Podle mangy, Shounen, Tragédie

Před několika stoletími byli lidé téměř vyhubeni obry. Obři jsou typicky vysocí, zdá se, že nejsou inteligentní, žerou lidské bytosti a nejhorší ze všeho je, že to asi dělají pro potěšení než kvůli zdroji potravy. Malé procento lidstva přežije ve městě chráněném extrémně vysokou zdí, dokonce větší než nejvyšší z obrů.

V současnosti město nevidělo obra víc jak 100 let. Dospívající chlapec Eren a jeho sestra Mikasa se stanou svědky toho, jak jsou hradby zničeny superobrem, který se objevil zničehonic. Menší obři se hrnuli do města a dvě děti s hrůzou sledovaly, jak byla jejich matka snědena zaživa. Eren slíbí, že zabije každého obra a tak pomstí celé lidstvo. /Zdroj anime akihabara/
Můj názor

Okay, guys! Shingeki no Kyojin jsem si oblíbila již po shlédnutí první epizody v roce 2013. Zaujalo mě na něm všechno. Zajímavý příběh, atmosféra, super postavy. Rozhodně ho můžu vřele doporučit, patří mezi mé absolutní oblíbence a nemyslím si, že by Shingeki jen tak něco překonalo. Donutilo mě i k přečtení mangy, ve které jsou scénky, které v anime adaptaci nenajdete, takže stojí za to si ji přečíst. Autor Hajime Isayama vytvořil mistrovský kousek. Vzhled titánů, co se snaží vyhubit lidstvo, hradby Maria, Rose a Sina, manévrovací zařízení... nechybí akce, ale ani nezapomenutelné dialogy a postavy, které si člověk rychle zamiluje. U spousty překvapivých momentů nebudete věřit vlastním očím a budete zvědaví, jak to všechno vlastně dopadne.

Shrnutí

Příběh - 10/10
Charaktery - 10/10
Animace - 8/10
Hudba - 10/10
Celkem - 10/10


Online

Anime - ZDE
Manga (anglicky) - ZDE


Animace 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama