Welcome to my warehouse of thoughts and dreams.

Narozeniny blogu - 20. listopadu 2016

Layout made by me

Desert on emojidex 1.0.34 Night With Stars on Mozilla Firefox OS 2.5 Anchor on emojidex 1.0.34

Difficult roads often lead to beautiful destinations.


- Credits -
Fotky použity v layoutu/často v článcích: Pexels (free license)
Ikonky v layoutu: Flaticon (by Freepik)

Květen 2017

Tokyo Mew Mew

28. května 2017 v 20:39


Originální název: Tokyo Mew Mew
Anglický název: Mew Mew Power
Rok vydání: 2002
Typ: TV série
Počet epizod: 52 + 1

Ichigo Momomiya jednoho dne získá DNA kočky, které jí dá možnost se přeměňovat do magické podoby. To představuje důležitý zvrat v životě obyčejné lehce naivní školačky, která nikdy nepomyslela na žádné nadpřirozené věci. Dostane za úkol najít další dívky, které v sobě mají DNA zvířete. Po úmorně dlouhém hledání je tu plně funkční tým Tokyo Mew Mew, připraven tvrdě bojovat s mimozemšťany Cyniklony. I když si mnohokrát nesednou, musí držet pospolu a tyto Cyniklony, jež si chtějí přivlastnit planetu Zemi, vyhnat pryč. Vypadá to na těžký, ovšem přímočarý úkol. Ovšem Ichigo nečeká, že úkol se "mírně" zkomplikuje, a původní plán - Cyniklony vyhnat pryč - upadne, jelikož právě jeden Cyniklon se do Ichigo zamiluje. /Zdroj - Anime Akihabara/


Můj názor: Jedno z prvních anime, které jsem dokoukala. Pamatuju si ještě, jak jsem to na Animaxu žrala. Jedná se o typické shoujo s pěti hrdinkami obdařenými magickou silou, pomocí které se snaží zachránit svět před záporáky. V tomto případě má v sobě pětice DNA zvířátek a přeměňuje se do polo-zvířecí podoby pomocí přívěšků. Kresba je hrozně roztomilá ♥ Přeměny i útoky jsou pěkně udělané, akorát je škoda, že na rozdíl od Sailor moon zde mají hrdinky jednu proměnu s jedním útokem po celé anime. Boje se záporáky jsou většinou rychle vyhrané a myslím, že by jim neuškodilo více dramatičnosti, ale přesto je anime zábavné díky vtipným hláškám a zvratům. Dále bylo TMM hodně zaměřené na tu nejhlavnější hrdinku Ichigo... podle mě by si zbylá čtveřice zasloužila stejný 'prostor'. Mou favoritkou byla vlčice Zakuro :3 Tokyo Mew Mew můžu i přes své nedostatky doporučit, pokud máte podobné typy anime v oblibě.

Mé hodnocení - 7/10

OpeningReal Life Heroes Compilation

24. května 2017 v 23:46 Videa
Tak, Nivashima si opět vzpomněla, že má blog - ano, asi po měsíci. Já vím, jsem příšerná, ale měla jsem teď docela na pilno kvůli škole -_- Přísahám, že už to nebudu zanedbávat. Teď tu rychle dávám alespoň video na dobrou náladu. Hrozně mě to dojalo, dokonce se mi chtělo i brečet :) No, mrkněte sami. O víkendu přibude další recenze.