Welcome to my warehouse of thoughts and dreams.

Narozeniny blogu - 20. listopadu 2016

Layout made by me

Desert on emojidex 1.0.34 Night With Stars on Mozilla Firefox OS 2.5 Anchor on emojidex 1.0.34

Difficult roads often lead to beautiful destinations.


- Credits -
Fotky použity v layoutu/často v článcích: Pexels (free license)
Ikonky v layoutu: Flaticon (by Freepik)

Návštěva Anglie

29. července 2017 v 4:50 |  Adminčiny výlevy

Já vím, zasloužila bych si kopanec. Mrzí mě, že jsem to tu zase nechala chátrat - tentokrát si raději netroufám nic slibovat, ale snad už se do blogování pořádně zakousnu a oživím to tady. Posledních pár dní nade mnou vítězila lenost a místo toho, abych se pustila do věcí, co jsem si naplánovala, tak jsem prokrastinovala -_- Znáte to: do ničeho se vám nechce, nejraději byste celý den prospali a proflákali. Skoro měsíc prázdnin je fuč, no a já si to sotva stačila uvědomit xDDD Také je za mnou týden strávený v Anglii, o němž vám v tomhle článku něco málo napíšu :)

Nejdříve k dopravě: Vyrazili jsme ve čtvrtek dopoledne, v pátek odpoledne dorazili. Celá cesta autem přes Polsko, Neměcko, Nizozemí, Belgii a Francii zabrala zhruba 25 hodin (1 900 km). Jsem člověk, co ježdění autem, dopravní prostředky obecně, zbožňuje, takže jsem si roadtrip užívala, i když se skoro celou dobu jelo po dálnici, tudíž toho nebylo tolik k vidění. Klidně bych si to zopakovala, tedy kromě pokusů o usnutí v autě. Zjistila jsem, že usnout za jízdy (ještě k tomu se zapnutým rádiem) je pro mě nemožná věc. Naspala jsem sotva půl hodiny - nikdy dřív jsem nebyla tak rozlámaná xD Mačkala jsem se tam ještě se sourozenci, takže žádné pohodlí, ale kupodivu jsem byla čilá jako rybička. Plavba trajektem určitě stojí za zmínku *_* Poprvé jsme viděla moře a plavila se na větší lodi. Úžasný pocit, když stojíte u zábradlí a koukáte na vodu, přičemž vás to málem odfoukne.Po úspěšném příjezdu do města -Wakefield- jsme se přivítali s tetou a jejím přítelem, kteří nás ubytovali v jejich domě. Nemohla jsem se dočkat, až uvidím, jak to u nich vypadá, a až se projdu po 'náměstí' atd. Překypovala jsem zvědavostí. Připadala jsem si jako v Prostřenu, když se soutěžící chystají šmejdit xD Mají to tam malé, ale útulné - s pěknou zahrádkou. Je fascinující, že se v Anglii jezdí po levé straně silnice, a že místo omítek koukáte na všudypřítomnou červeň cihel. Líbí se mi to, působí to sladěně. Nevadilo by mi tam bydlet.Nejprve jsme se prošli nedalekým parkem, kam místní lidé často chodí na piknik. Klasický piknik, jaký můžete vidět v televizi. Deka, košík a spousta dobrot. Na pikniku jsem byla naposledy jako malá, tak jsem hned navrhla, že bychom si jeden mohli udělat, ale potom se na to zapomnělo a nebylo nic *zklamaná* xD No, nevadí. Anglický piknik sice nevyšel, ale alespoň jsem měla možnost vyzkoušet anglický párek v rohlíku - spíše přehnaně drahou klobásu s tunou cibule, která mi ani nechutnala. Nakonec se to vyhodilo, ale zkoušky nelituju. Lituju spíš toho, že jsem si nevyzkoušela virtuální realitu (horská dráha). Snad příště.

Jeden den jsme věnovali grilování, o kterém jsem se později dozvěděla, že je to vlastně oslava narozenin jednoho ze sousedů tety. Jediný den, jež byl celý stráven v tetiném domě/poblíž jejího domu. Nejlepší na tom bylo, že jsem si mohla promluvit s rodilými Angličany a procvičit si tak angličtinu, i když jsem spíše sloužila jako překladatelka, než že bych s nimi mluvila xD Nijak mě to netrápilo, spíše naopak. A když už jsem nepřekládala, tak jsem bedlivě poslouchala rozhovory, co ostatní vedli. Je to velký nezvyk slyšet normální mluvenou angličtinu, když jste zvyklý ji slyšet jen ve videích, kde se většinou mluví srozumitelněji. Musíte se více soustředit, a když vám něco unikne, tak jste… víte kde. V háji. No a donutit se mluvit, to je kapitola sama o sobě, ještě když jsem takový introvert. Ale užila jsem si to. Tetin přítel je též hrozně fajn člověk a skvěle se s ním vychází.

Další zastávkou se stalo sportovní centrum, kde jsme si hodinku zaskákali na trampolínách, u čehož jsem se zapotila mnohem víc, než jsem čekala. Následovalo to, na co jsem se těšila nejvíce: města. Postupně jsme prozkoumali Leeds, Manchester, Whitby a centrum Wakefieldu. Každé z nich mělo něco do sebe, ale Whitby mi obzvlášť učarovalo. Vede tam úzká silnice lemovaná překrásnou krajinou národního parku. Nikde žádné budovy, jenom kopce a pusto - s výjimkou údajné tajné základny. Chvílemi jsem si myslela, že projíždíme pouštní oblastí. Whitby bych popsala jako takový menší ráj u moře, poskytující dech beroucí výhledy xD Nejprve jsem váhala, jestli mám do toho moře vlézt (jenom po kolena, jelikož na koupání to vážně nebylo). Jsem ráda, že jsem to udělala, přestože mi málem umrzly chodidla. Klidně bych tam strávila celý den procházením se ve vlnách. Čisté nadšení.Moře jsem si užila i při pohupování se na loďce, další činnost, jakou bych mohla praktikovat celé dny. Dokonce se nám ve Whitby podařilo narazit na Češku (ta zlatá paní na fotce níže). Menší problém nastal ve chvíli, kdy jsme si při prohlížení zříceniny 'Sandal Castlu' uvědomili, že se mi ztratil bratr. Po několika momentech paniky se naštěstí našel, uf. S Whitby jsme se rozloučili nakupováním v obchodech se suvenýry. Umírala jsem při pohledu na různé druhy barevných kamínků: bylo jich tam tolik! Nejraději bych je sbalila všechny. Z nějakého důvodu z kamenů šílím a nebyla bych to já, kdybych je tam nerozsypala -_- Každopádně jsem si odnesla zdobený kámen s nápisem, růžovou mušli/lasturu, čínskou minci pro štěstí a klíčenku, co jsem pořídila v kostele.

V Manchesteru jsme se vyfotili před fotbalovým stadionem - Manchester United- Ne, že by mě osobně fotbal zajímal (hockey fan here), ale proč ne. Prolezli jsme spoustu obchodů a nabažili se prohlížení věcí. Co se ještě týče jídla, tak nám teta uvařila typickou anglickou snídani: slanina, vejce, klobása, chleba… prý se to tam hodně jí. Chutné, až na tu klobásu, ale nedokážu si představit, že bych to měla jíst pořád, furt to samé. Říkala, že si to spousta Angličanů dává denně. Taky jsem ochutnala tu nejlepší kopečkovou zmrzlinu, jakou jsem kdy jedla: příchuť cheesecake. Chtěla jsem vyzkoušet něco jiného (než citron) a vyplatilo se xD

Počasí nám přálo, pršelo až v den odjezdu. Tetin přítel mi nechal anglickou knížku, kterou koupil původně dceři, ale ona ji nechtěla. A Briefer History of Time od Stephena Hawkinse. Měla jsem radost, i když je to kniha o věcech, které nejsou tak jednoduché na pochopení. Alespoň pro můj mozek ne. Celkově jsem si to hrozně moc užila a nejradši bych se tam vrátila. Věřím, že je to teprve začátek mého cestování a krůček k mému snu. Na závěr další fotky: 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-about-sherlockian all-about-sherlockian | 3. srpna 2017 v 22:11 | Reagovat

To je dost cool. Nejvíc by se mi asi líbilo taky ve Whitby. Vypadá to tam kouzelně. Pořád tajně doufám, že jednou pojedu do Anglie. :D

2 Nagis Nagis | Web | 6. srpna 2017 v 13:47 | Reagovat

Wow opravdu velká závist. :D Já byla v Anglii před x roky :'D a doufám, že jednou bych se tam zase podívala ačkoliv já mám raději Česko. :D Čím jsem starší tím míň mám potřebu cestovat do zahraničí. :D A jinak já abych pravdu řekla ted na blog taky pěkně kašlu. :D

3 ~Rhiain ~Rhiain | Web | 12. srpna 2017 v 5:29 | Reagovat

Moja futbalová duša zaplakala od závisti pri čítaní o ManUtd (milujem ich). Inak fotky sú krásne, hneď by som do Anglicka šla znova :-)

4 ~Rhiain ~Rhiain | Web | 12. srpna 2017 v 5:30 | Reagovat

Och, zabudla som, ďakujem za spriatelenie, zapíšem ťa, len čo prídem z práce ^^

5 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 12. srpna 2017 v 18:53 | Reagovat

V prvom rade parádny nový dess! :)
Výlet si si musela užiť, Anglicko mám rada, chodila som tam často a veľmi sa mi páči. AJ ked teraz mám pocit, že už ludia nie sú takí otvorení ako boli, ale nemôžem im to zazlievať, kedže sa vo svete deje to, čo sa deje.
Skvelé fotky a skvelý článok :)

6 jaeyeon jaeyeon | Web | 6. září 2017 v 16:03 | Reagovat

Závidím, do Anglie bych se jednou chtěla podívat :3 No snad by se mi to příští březen mohlo povést, kdy bych tam jela na 2 týdny se školou. Určitě sis to musela užít :)
Mimochodem super vzhled blogu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama