Welcome to my warehouse of thoughts and dreams.

Narozeniny blogu - 20. listopadu 2016

Layout made by me

Desert on emojidex 1.0.34 Night With Stars on Mozilla Firefox OS 2.5 Anchor on emojidex 1.0.34

Difficult roads often lead to beautiful destinations.

Čeho se bojíš?

27. ledna 2018 v 19:23 |  Adminčiny výlevy
Tématem týdne je 'Čeho se bojíš?'. Rozhodla jsem se k danému tématu něco napsat, neboť strach je věc, kterou prožívám velmi často. Řekla bych, že v malé míře každý den. Jsem typ člověka, co extrémně stresuje nad největšími hloupostmi - v nepříjemných situacích se strachu těžko bráním. Je to pocit zatemňující mysl. Slyšíte, jak se vám v hlavě pletou myšlenky,
jak vám zrychleně bije srdce a cítíte, jak ve vás narůstá úzkost. Strach je nemilý společník, dost neodbytný, protože ho prostě nejde snadno poslat do háje. Je u vás, když potřebujete udělat něco odvážného a není jednoduché mu vzdorovat.


Bojím se drobností, například toho, že se mi nepovede test, že si zapomenu klíče nebo ztrátím peněženku. Nelíbí se mi představa pavouka na rameni a běhá mi mráz po zádech, když v noci zaslechnu divný zvuk, ačkoliv je mi jasné, že nejde o nic neobvyklého. Také mi berou dech noční můry a příliš velké davy lidí. Strachuju se, že se mi něco nepodaří, a že zklamu cizí očekávání. Ale taky to svoje. Strach je jedním z hlavních důvodů, proč v sobě nosím tolik tužeb, které dosud nejsou naplněny. Se strachem se musí bojovat, protože vám nepomůže, když nejste v ohrožení života. Naopak vás připoutá na místo.Obavy z každodenních záležitostí zažil snad každý. Přijdou, pár chvil s vámi pobudou, než je po všem, a pak zase zmizí. Můžete si oddechnout a pokračovat v programu svého den. Jenže potom tu je hluboký strach, který přetrvává a drží se ve vás jako parazit. Typ strachu, nad kterým uvažujete večer v posteli, zatímco zíráte do stropu. Sužuje vás týden, měsíc, rok, pět let, co si pamatujete, tak po celý život. Je neustále s vámi, snažíte se ho ignorovat, ale stejně tam je. Nikam neodešel, nikam nezmizel. Jedná se o úplně největší, gigantické obavy.

Každý člověk se něčeho bojí. Dlouhodobě.

I já. Čeho se bojím ze všeho nejvíce? Co mi mozek předhazuje stále dokola a dokola? Je to čas. Čas je to nejcennější, co máme. Občas koukám na ciferník hodinek a sleduji, jak vteřinová ručička odtikává jednotlivé vteřiny. Tik, tak. Zvuk se pořád opakuje, až si pomalu uvědomím tíseň při pomyšlení, že svým časem mrhám. Že nedělám to, co bych dělala ráda a místo toho plýtvám vlastním (nejspíše jediným) životem. Jakto, že měním kalendář za nový s výčitkami, že jsem se nepřiblížila k cílové čáře mých snů? Mám strach. Mám strach, že budu v budoucnu litovat svých rozhodnutí, mám strach, že se nesplní mé přání, a že nedosáhnu na své ideální já. Je to strach tíživý, často mám pocit, že váží tisíce tun.

Nikdo neví, co má pro něj život do bucoucna v plánu, budoucnost je obrovský otázník a nic není jisté. Co se mnou bude za určitou dobu? Jak se dokážu poprat s tímhle a tamtím? Má to vůbec smysl? Co když přijdu o člověka, kterého mám ráda? Může se to stát kdykoliv a nedá se na to připravit. Bojím se rána, kdy se prostě probudím a budu na sebe zírat do zrcadla s myšlenkou, že jsem neudělala maximum pro dosažení svých cílů, a že jsem se strachem nechala porazit, místo toho, abych jednala.

Vím, že nemůžu čekat, až strach zázračně zmizí a všechno, co mi teď nahání hrůzu, mi ji přestane nahánět. S omezujícím strachem je třeba se prát a posunout se přes něj vpřed :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 27. ledna 2018 v 20:21 | Reagovat

Některé strachy jsou zbytečné, ale některé nám zase pomáhají :-)

2 Zoe Zoe | Web | 4. února 2018 v 23:27 | Reagovat

Někdy se cítím stejně :) jednu dobu jsem kvuli ubíhání časů děsně vyváděla. Ale nakonec jsem se s tím smířilla. Nejvěrší strach mam ukázat se taková jaka jsem. Seberealizovat se :) Bojím se selhání a odmítnutí :) ale to asi všichni :)

3 stories-of-a-chaotic-mind stories-of-a-chaotic-mind | Web | 11. února 2018 v 6:35 | Reagovat

Strach je mocný nepřítel
Spřátelíš blog?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama