Welcome to my warehouse of thoughts and dreams.

Narozeniny blogu - 20. listopadu 2016

Layout made by me

Desert on emojidex 1.0.34 Night With Stars on Mozilla Firefox OS 2.5 Anchor on emojidex 1.0.34

Difficult roads often lead to beautiful destinations.


- Credits -
Fotky použity v layoutu/často v článcích: Pexels (free license)
Ikonky v layoutu: Flaticon (by Freepik)

Čeho se bojíš?

27. ledna 2018 v 19:23 |  Téma týdne
Tématem týdne je 'Čeho se bojíš?'. Rozhodla jsem se k danému tématu něco napsat, neboť strach je věc, kterou prožívám velmi často. Řekla bych, že v malé míře každý den. Jsem typ člověka, co extrémně stresuje nad největšími hloupostmi - v nepříjemných situacích se strachu těžko bráním. Je to pocit zatemňující mysl. Slyšíte, jak se vám v hlavě pletou myšlenky,
jak vám zrychleně bije srdce a cítíte, jak ve vás narůstá úzkost. Strach je nemilý společník, dost neodbytný, protože ho prostě nejde snadno poslat do háje. Je u vás, když potřebujete udělat něco odvážného a není jednoduché mu vzdorovat.


Bojím se drobností, například toho, že se mi nepovede test, že si zapomenu klíče nebo ztrátím peněženku. Nelíbí se mi představa pavouka na rameni a běhá mi mráz po zádech, když v noci zaslechnu divný zvuk, ačkoliv je mi jasné, že nejde o nic neobvyklého. Také mi berou dech noční můry a příliš velké davy lidí. Strachuju se, že se mi něco nepodaří, a že zklamu cizí očekávání. Ale taky to svoje. Strach je jedním z hlavních důvodů, proč v sobě nosím tolik tužeb, které dosud nejsou naplněny. Se strachem se musí bojovat, protože vám nepomůže, když nejste v ohrožení života. Naopak vás připoutá na místo.Obavy z každodenních záležitostí zažil snad každý. Přijdou, pár chvil s vámi pobudou, než je po všem, a pak zase zmizí. Můžete si oddechnout a pokračovat v programu svého den. Jenže potom tu je hluboký strach, který přetrvává a drží se ve vás jako parazit. Typ strachu, nad kterým uvažujete večer v posteli, zatímco zíráte do stropu. Sužuje vás týden, měsíc, rok, pět let, co si pamatujete, tak po celý život. Je neustále s vámi, snažíte se ho ignorovat, ale stejně tam je. Nikam neodešel, nikam nezmizel. Jedná se o úplně největší, gigantické obavy.

Každý člověk se něčeho bojí. Dlouhodobě.

I já. Čeho se bojím ze všeho nejvíce? Co mi mozek předhazuje stále dokola a dokola? Je to čas. Čas je to nejcennější, co máme. Občas koukám na ciferník hodinek a sleduji, jak vteřinová ručička odtikává jednotlivé vteřiny. Tik, tak. Zvuk se pořád opakuje, až si pomalu uvědomím tíseň při pomyšlení, že svým časem mrhám. Že nedělám to, co bych dělala ráda a místo toho plýtvám vlastním (nejspíše jediným) životem. Jakto, že měním kalendář za nový s výčitkami, že jsem se nepřiblížila k cílové čáře mých snů? Mám strach. Mám strach, že budu v budoucnu litovat svých rozhodnutí, mám strach, že se nesplní mé přání, a že nedosáhnu na své ideální já. Je to strach tíživý, často mám pocit, že váží tisíce tun.

Nikdo neví, co má pro něj život do bucoucna v plánu, budoucnost je obrovský otázník a nic není jisté. Co se mnou bude za určitou dobu? Jak se dokážu poprat s tímhle a tamtím? Má to vůbec smysl? Co když přijdu o člověka, kterého mám ráda? Může se to stát kdykoliv a nedá se na to připravit. Bojím se rána, kdy se prostě probudím a budu na sebe zírat do zrcadla s myšlenkou, že jsem neudělala maximum pro dosažení svých cílů, a že jsem se strachem nechala porazit, místo toho, abych jednala.

Vím, že nemůžu čekat, až strach zázračně zmizí a všechno, co mi teď nahání hrůzu, mi ji přestane nahánět. S omezujícím strachem je třeba se prát a posunout se přes něj vpřed :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 27. ledna 2018 v 20:21 | Reagovat

Některé strachy jsou zbytečné, ale některé nám zase pomáhají :-)

2 Zoe Zoe | Web | 4. února 2018 v 23:27 | Reagovat

Někdy se cítím stejně :) jednu dobu jsem kvuli ubíhání časů děsně vyváděla. Ale nakonec jsem se s tím smířilla. Nejvěrší strach mam ukázat se taková jaka jsem. Seberealizovat se :) Bojím se selhání a odmítnutí :) ale to asi všichni :)

3 stories-of-a-chaotic-mind stories-of-a-chaotic-mind | Web | 11. února 2018 v 6:35 | Reagovat

Strach je mocný nepřítel
Spřátelíš blog?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama